Mekkora az ökológiai lábnyomunk?
A jég és a fagyasztási hőmérséklet olyan témák, amelyek nagyon közel állnak hozzánk, mondhatni “életünk” részei. Ennek ellenére a globális felmelegedés nem játszott jelentős szerepet a cég életének első időszakában. Mostanra azonben elértünk ahhoz a ponthoz, mikor feltettük magunknak a kérdést, hogy vajon mi is a szerepünk ebben a folyamatban, hiszen a gyorsfagyasztást széles körben “energiafalónak” tartják.
Product Carbon Footprint (PCF) – mi is van pontosan e három betű mögött?
A szénlábnyom megmutatja, hogy a termék milyen hatást gyakorol a környezetre. A termék által az életciklusa során okozott összes CO2-kibocsátás. Kezdve a legelejéről a termesztésen, a feldolgozáson, a csomagoláson, az értékesítésen, a fogyasztáson át egészen a csomagoló anyagok ártalmatlanításáig. A szénlábnyom számításokból azt is lehet látni, hogy a termék “élete” során mely időszak az, mely a legtöbb CO2 kibocsátást okozza.
A kalkulátorokokkal kiszámítható az éghajlatra gyakorolt hatás!
2008-ban a Potsdami Klímakutató Intézettel, a freiburgi Ökoinstituttal, a WWF-fel együttműködve, illetve különböző iparágakban tevékenykedő vállalatokkal együtt szerettük volna tanulmányozni a piacon lévő összes termékünk CO2-kibocsátását a termesztéstől a fogyasztásig. Közös célunk volt egy olyan piaci szabvány kidolgozása, amelyhez képest mérhető a termékek szénlábnyoma (PCF). A kezdetektől fogva részt vettünk ebben a projektben és már 2011-ben ismertük az összes termékünk és gyárunk szénlábnyomát.
A termékeink szénlábnyomát példul mindig ellenőrizheted a weboldalunkon.
“Befektetünk a környezetbe”.
Szeretnénk, ha minden egyes befektetésünk ökológiailag is gazdaságos lenne. Akár új gyártósor építéséről, akár az alapanyagaink beszerzéséről és szállításáról van szó, mindig kalkulálunk, különbözü vizsgálatokat végzünk és kiszámítjuk a környezeti hatásokat.